Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

NASZA KAWA

Czym się kierujemy przy wyborze ziaren?
Przede wszystkim liczy się dla nas świeżość zbiorów i jakość ziaren oraz  budowanie uczciwych relacji z farmerami i dostawcami. Często uczestniczymy w podróżach na plantacje, gdzie wspólnie testujemy i wybieramy kawy.
Według nas dobra kawa to ta w której dominuje słodycz i doskonały balans – tego też szukamy dobierając profil palenia ziaren. Najpierw wypalamy małe próbki w różnych profilach. Testujemy, zaparzamy by na tej podstawie dobierać odpowiedni do danych ziaren profil palenia. Dopiero później wypalony zostaje cały piec kawy i czeka ją jeszcze kolejny test.

Korzystamy z różnych źródeł pozyskiwania najlepszych ziaren Arabiki jest to  głównie Direct Trade oraz - jako producent kaw pochodzących z upraw ekologicznych  – korzystamy z kilku Kooperatyw.
Staramy się kilka razy w roku uczestniczyć również w licytacji kaw Cup of Excellence i zdobyć chociaż niewielką ilość tych wyjątkowych ziaren.

Byliśmy pierwszą Palarnią która w 2008 roku zaprezentowała kawy Cup of Excellence w  Polsce.
Kawy, które zdobywają tę nagrodę w smaku są doskonale zbalansowane, słodkie, czyste, transparentne - to właśnie świadczy o ich najwyższej jakości.