Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Historia Finca La Hondurita sięga 1970 roku, kiedy to rodzina Montiel rozpoczęła uprawę kawy. Niestety wojna domowa zmusiła ich do opuszczenia gospodarstwa i wyprowadzki do innego miasta. Jose obiecał ojcu, że odzyska farmę i zajmie się uprawą kawy, tworząc jednocześnie miejsca pracy dla miejscowych ludzi. W latach 90-tych odzyskał ziemię i rozpoczął uprawę koncentrując się już tylko i wyłącznie na kawie wysokiej jakości. 
 
Farma dysponuje swoim młynem co ułatwia pełną kontrolę na każdym etapie oraz wszelkiego rodzaju eksperymenty z procesami obróbki ziaren. Owoce zaraz po zebraniu trafiają do kontenera z wodą. Fermentacja trwa ok.9-20 godzin, a po usunięciu skórki i miąższu ziarna są suszone na patio przez 7-8 dni. Do procesu używana jest wyłącznie czysta woda. Na części gospodarstwa występuje specjalny mikroklimat, który sprawia, że Pacamara która tam rośnie smakuje wyjątkowo. Docenili to sędziowie podczas licznych konkursów łącznie z najbardziej prestiżowym Cup of Excellence.
 
W najbliższej przyszłości Jose zamierza powiększyć obszar uprawy Pacamary oraz zainwestować w dalszy rozwój gospodarstwa. Bardzo doceniają to jego pracownicy, którzy chętnie uczestniczą w szkoleniach i są dumni z kawy którą produkują. Za swoją pracę oraz nadgodziny otrzymują godziwe wynagrodzenie. Sprawia to, że jeszcze bardziej angażują się w rozwój Finca La Hondurita. 
 
Część gospodarstwa stanowi rezerwat przyrody na którym rosną drzewa, rośliny i żyją zwierzęta pod ścisłą ochroną. Dba się tutaj szczególnie o naturalną florę i faunę. 
 
Profil sensoryczny : 
KARMEL, MARAKUJA, CZERWONY GEJPFRUT. SŁODKA I ORZEŹWIAJĄCA.
 
Kraj : Salwador
Właściciel : JOSE ARNULFO MONTIEL
Farma : FINCA LA HONDURITA
Młyn : LA HONDURITA MILL
Region  : CHALATENANGO
Miasto : TEJUTLA
Odmiana botaniczna :  PACAMARA
Obróbka ziaren : MYTA / WASHED 
Wysokość upraw : 1.650 m n.p.m.
Ilość pkt./cupping : 87 pkt.